MENU
klinika

Zgjedhjet e 25 prillit

Sot afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

08.03.2021 - 08:02

Sot është afati i fundit për partitë politike në vend, që të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë që do të që garojnë për zgjedhjet e 25 prillit.

Siç është përcaktuar dhe nga KQZ-ja, afati i fundit për dorëzimin e këtyre listave pranë këtij institucioni është ora 00:00. Kujtojmë se opozita e bashkuar ka lidhur në marrëveshje parazgjedhore, ku përfshihen PD, LSI dhe aleatët e tyre, ndërsa PS nuk ka bërë deri tani asnjë marrëveshje.

Ndërkohë që kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi dhe presidenti Ilir Meta i janë drejtuar me një kërkesë qeverisë, ministrisë së Brendshme dhe Kuvendit që të shtyhet afati i kartave të identitetit që skadojnë para 25 prillit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nesër afati i fundit për të dorëzuar listat me kandidatë

Paralajmërimi i Yuri Kim: SHBA ka qenë e qartë! Votuesit më thonë…