MENU
klinika

Epiqendra 55 km larg Janinës

Tërmet gjatë natës në Greqi, magnituda 4.6 e shkallës Rihter

23.03.2021 - 10:13

Një tërmet ka rënë gjatë natës në qendër të Greqisë. Magnituda e tij ishte 4.6 e shkallës Rihter.

Tërmeti u ndie në disa zona të Greqisë, teksa epiqendra ishte afër Patras dhe Mesolongis, si dhe 55 kilometër larg Janinës, qytet shumë afër me Shqipërinë.