MENU
klinika

Pak minuta nga përfundimi i votimit

Ambasadorja Yuri Kim ultimatumin për Ramën, Bashën e Kryemadhin

25.04.2021 - 17:52

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka dhënë një tjetër mesazh, ku tha se autoriteteve iu duhet të përmbushin përgjegjësitë e tyre për të numëruar me saktësi votat. Ndërkohë që sipas saj, kandidatët dhe drejtuesit e tyre duhet të presin rezultatin.

“Autoritetet do të përmbushin përgjegjësit e tyre për të numëruar votat me saktësi. Kandidatët dhe drejtuesit e tjerë do të mundet të bëjnë detyrën e tyre duke pritur me durim, duke pranuar gjykimin e popullit. Qytetarët më kanë thënë se kanë votuar dhe se ndiheshin të sigurt.”, tha ambasadorja nga Elbasani.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Tregon që shqiptarëve ju intereson vendi..."

Yuri Kim e Soreca: Të frymëzuar nga pjesëmarrja e lartë në votime!