MENU
klinika

Kanabis në serë

Arrestohet kultivuesi në Bushat

11.04.2021 - 09:33

Një 40-vjeçar me inicialet A.A. është arrestuar në Bushat pasi u kap duke kultivuar kanabis në serë.

Policia thotë se operacioni në Vaun e Dejës u zhvillua pas informacioneve në rrugë operative. Kanabisi ishte kultivuar në fshatin Kosmaç, ndërsa u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Policia thekson se vijon kontrollin e ambienteve të mbyllura dhe të hapura me qëllim parandalimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


arrestohet një nga autorët

Vrasja e Ridvan Ramazanit në Shkodër


Tentoi të kryente marrëdhënie seksuale me një të mitur

SHÇBA ndalon oficerin e policisë në Lezhë

Ishte renditur i 11-ti në listën e PD-së

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë Shkodër Arben Gjuraj

Ankohen banorët: Situata është e tillë prej…

Rrezikon bllokimin rruga Lezhë-Vau i Dejës

“Rinumërim të votave në disa qarqe”

Ivi Kaso: Zonat më problematike në zgjedhjet e 25 prillit