MENU
klinika

“Killers of the Flower Moon”

Filmi i ri i Martin Scorsese mund të jetë filmi i fundit western

17.04.2021 - 11:09

Filmi me kauboj i shumëpritur i Martin Scorsese “Killers of the Flower Moon” më në fund është në procesin e produksionit.

Kasta e aktorëve që do të jenë pjesë e filmit përfshin Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons dhe Lily Gladstone, transmeton KultPlus.

“Killers of the Flower Moon” përcjell një hetim të një serie vrasjesh të disa banorëve të pasur të Osage County, në fillim të viteve 1920.

Jesse Plemons luan në rolin e Tom White, agjentit të FBI që është duke hetuar për vrasjet, që është edhe karakteri tradicional i heroit të filmit.

Ky rol ishte paraparë për Di Caprion, mirëpo ai ishte më i interesuar të luante Ernest Burkhart, nipin e një fermeri të pasur (De Niro).

“Killers of the Flower Moon” pritet të lansohet në vitin 2022.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


‘Killers of the Flower Moon’

Ribashkohet Leo DiCaprio dhe Martin Scorsese!