MENU
klinika

Ish-kryeministri i Kosovës, zbulon se...

Haradinaj: Më lutën ta bëja vaksinën në Shqipëri, por…

07.04.2021 - 14:38

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zbulon se kur ka qenë në Shqipëri e kanë lutur të bëjë vaksinë anti-Covid, por ai nuk ka pranuar

Haradinaj thotë se do të presë derisa të vaksinohet 2/3 e popullit në Kosovë e pastaj ta marrë edhe ai.

Sipas tij, zgjidhje nuk është improvizimi me çështjen e vaksinimit.

”Unë se kam marrë vaksinën. Kam qenë në Shqipëri, më kanë lutë a do me e marrë, por thash jo po pres deri kur të vaksinohet 2/3 e popullit, pastaj du me marrë edhe unë.

Por, nuk e shoh zgjidhje improvizimin e tillë. Nuk i kam pa zgjidhje as kur i kanë marrë testet nga Serbia”, ka deklaruar Haradinaj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Parashikimi për situatën politike

Haradinaj: Kurti mund ta çojë vendin në zgjedhje


Mediat: Dyshohet se viktimat janë nga Shqipëria

Aksident i rëndë me tre të vdekur në Gjakovë

"Ne bashkuam pushkët dhe..."

Haradinaj kujton masakrën në Poklek

77 shqiptarë të Kosovës u vranë dhe u dogjën

Sot 22 vite nga masakra në Poklek dhe Çikatovë

ish-shefi i shërbimit jugosllav

Jovica Stanisic, njeriu kyç i CIA-s në Serbi