MENU
klinika

Kontestimet për parregullsi në Lezhë

Kutia e fundit që po mban hapur rezultatin përfundimtar!

28.04.2021 - 09:11

Një kuti me vota në qarkun e Lezhës është duke mbajtur ende hapur rezultatin përfundimtar për zgjedhjet e 25 prillit.

Numërimi për të 249 kutitë që ka gjithsej ky qark ka përfunduar, por sic raporton Neës24 se rezultati i kutisë së fundit që i përket njësisë administrative të Kallmetit ka kontestime nga ana e demokratëve për parregullsi.

Sipas raportimeve në Kallmet PD ka dalë forcë e tretë. PS ka siguruar 160 vota, LSI 97 dhe PD 84.

Në qarkun e Lezhës, momentalisht mandatet jane ndare mes PD dhe PS. Demokratet kane marre 4 mandate, ndersa socialistet 3.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Parregullsi të rënda në procesin zgjedhor”

PD shkresë KQZ: Të na vihen në dispozicion të dhënat teknologjike