MENU
klinika

Si renditen kandidatët e tjerë të PS dhe PD?

Mbyllet numërimi në Elbasan

29.04.2021 - 08:21

Procesi i numërimit të votave është mbyllur edhe në qarkun e Elbasanit. Mandatet në këtë qark u ndanë mes PS dhe PD dhe nga këto dy kampe listat i kryesojnë Taulant Balla nga PS dhe Luçiano Boçi nga PD.

I dyti në listën e PS-së renditet Saimir Hasalla me një diferencë të konsiderueshme votash nga Balla, Ndërsa nga PD i dyti pas Boçit renditet Dashnor Sula.

Theksojmë se në këtë qark kemi një thyerje të listave të kandidatëve nga PD. Kjo sepse kandidati Luciano Boçi, i cili renditej i 7 në listë dhe nuk mori mandat, thyen herësin dhe merr mandatin. Sipas Kodit Zgjedhor nëse një kandidat thyen herësin rrëzon kandidatin me më pak vota. Si rezultat i këtyre përllogaritjeve ai që nuk merr mandatin e deputetit është Eugen Isaj.

Lista e kandiatëve të PS:

Taulant Balla 21591
Sajmir hasalla 11 515
Luan Duzha 6769
Besjan Ajazi 5374
Evis Kushi 4372
Desantila Tahiraj 4062
Florenc Spaho 2603
Klevis Xhoxhi 2531

Lista e kandiatëve të PD:

Luciano Boci 11076
Dashnor Sula 7533
Lefter Geshtenja 5023
Gazmend Bardhi 39 99
. Eugen Isaj 3996
Zheni Gjergji 2221
Flutura Açka 1793

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kush ka marrë më shumë vota nga PD dhe PS

Përfundon numërimi i kandidatëve në Shkodër

Vetëm gjysma e tyre do jenë në fletën e votimit

Regjistrohen 46 parti për zgjedhjet e 25 prillit!


Si shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

Njëri dyshohet se mori 10 mln lekë nga kriminele

Dy ish-zyrtarë të policisë së Elbasanit në “lupën” e SPAK

Reshje shiu në të gjithë vendin

ARRSH tregon akset problematike

“Foltorja” sot do të ndalet në Elbasan

Berisha thirrje demokratëve: Vetëm të bashkuar fitojmë!