MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Më dridhen qepallat, si ndalohet?

10.04.2021 - 09:24

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja:Më dridhet syri. Si ta ndaloj?

Mjeku: Vendosni një kompresë të ngrohtë të lagur me ujë. Sapo të ftohet vendoseni prapë në ujin e ngrohtë dhe menjëherë tek syri.

Shtrëngojini sytë fort

Masazho lehtë me dorë pjesën e poshtme të syrit.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.