MENU
klinika

kolegët: I pabesi nuk e lejoi të shijonte pensionin

Mjeku vdiq nga COVID-19

11.04.2021 - 09:32

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili ndërroi jetë ditën e djeshmesi pasojë e COVID-19. Doktori i njohur që kishte punuar në disa fshatra dhe në spitalin e Krujës ku kishte qenë edhe drejtues  e humbi luftën me sëmundjen që deri tani ka marrë shumë mjekë në Shqipëri.

Për shkak të shtyrjes, 72-vjeçari në muajin shkurt të këtij viti kishte dalë në pension. Largimi i Pengilit nga jeta ka tronditur përpos familjes dhe kolegët që e vlerësojnë për përkushtimin që ka pasur, por që nuk arriti që të shijonte pensionin.

Me hidherim te thelle duam te ndajme me ju lajmin e trishte qe doktor Perparim Pengilin nuk do e kemi me mes nesh. Edhe nje tjeter bluze e bardhe humbi jeten.

Sherbeu ne spital me perkushtim, per te gjithe komunitetin, deri ne muajin shkurt te ketij viti dhe covidi i pabese nuk e lejoi te shijonte pensionin. U prehsh ne paqe njeri i mire” shkruan kolegët.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN5.300 metra katrorë në Karpen të Kavajës

Xhamia dhe Kadastra përplasen në gjykatë

Mbeti i vrarë në atentatin ndaj prokurorit

Familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim pasuror

Ministri Peleshi zbulon arsyet

“Defender 21”/ Pse u zgjodh Shqipëria?

Nga mesazhet politike, te zbarkimi i trupave!

Pse kjo është lëvizja më e rëndësishme ushtarake?

Bën bashkë Ramën dhe Metën

Nis në Durrës “Defender Europe 2021”