MENU
klinika

Mbyllet numërimi në qarkun e Elbasanit

PS fiton me diferencë të lartë votash ndaj PD

27.04.2021 - 08:58

Qarku i Elbasanit i ka dhënë fitoren Partisë Socialiste me një shumicë të konsiderueshme votash ndaj PD.

PS ka mundur të sigurojë plot 86 388 vota, ose 55.28%, të përkthyera në mandate 8 deputetë.

Ndërsa PD ka marrë 57 810 vota, ose 36.99%, të përkthyera në mandate jashtë deputetë.

Ndërsa LSI nuk ka mundur të marrë asnjë edhe një mandat në këtë qark, ndonëse këtu kandidonte edhe vetë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Kështu PS ka siguruar të çojë deri tani në parlament deputetët Evish Kushi, Klevis Xhoxhi, Bsiaj Ajazi, Desantila Tahiraj, Sajmir Hasalla, Florenc Spaho, Luan Duzha dhe Taulant Balla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNSi shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

Njëri dyshohet se mori 10 mln lekë nga kriminele

Dy ish-zyrtarë të policisë së Elbasanit në “lupën” e SPAK

Reshje shiu në të gjithë vendin

ARRSH tregon akset problematike

“Foltorja” sot do të ndalet në Elbasan

Berisha thirrje demokratëve: Vetëm të bashkuar fitojmë!