MENU
klinika

Rama takim me ministrin turk

Restaurimi i shtëpive monument kulture në Gjirokastër

09.04.2021 - 09:51

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ministrin Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy, për projektin e përbashkët të restaurimit të shtëpive monument kulture në Gjirokastër e Berat.

Ata vizituan disa prej shtëpive dhe ndërtesave historike.

Pjesë ishin edhe ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe ai i Turizmit, Blendi Klosi.