MENU
klinika

Kush komandohet?

Shkarkohet nga detyra kreu i IKMT-së në Durrës

09.04.2021 - 10:18

Drejtori i IKMT, Ardjan Halili është shkarkuar nga detyra së fundmi. Në një komunikim telefonik me gazetaren Klodjana Haxhiaj e ‘News24 dhe ‘BalkanWeb’ Halili thotë se ka qenë bashkia që ia ka ndërprerë kontratën.

Ndërkohë është komanduar në pozicionin e tij, Dorian Mema. Mësohet se shkarkimi i Ardian Halilit bëhet me qellim riformatimi të institucioneve në varësi të bashkisë Durrës.

Kujtojmë se Ardian Halili është bashkëshorti i ish-prokurores së dorëhequr, Rediana Halili.