MENU
klinika

Vrau bashkëfshatarin bashkë me vëllanë

Vetëdorëzohet disa orë pas krimit një nga autorët

14.04.2021 - 11:40

Vetëdorëzohet bashkëautori i vrasjes që tronditi Dibrën ditën e djeshme, ku mbeti i vrarë shtetasi Xhetan Konesha, 50 vjeç.

Policia bën me dije se në pranga ra Altin Mera, i cili në pamundësi për të qëndruar i fshehur dhe për t’u larguar nga fshati, iu është vetëdorëzuar forcave të Policisë.

“Si rezultat i kontrollit të pandërprerë dhe krehjes së zonës nga strukturat për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat” dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, për kapjen e bashkautorit të vrasjes së 50-vjeçarit, në orët e para të mëngjesit të sotëm, shtetasi Altin Mera, në pamundësi për të qëndruar i fshehur dhe për t’u larguar, iu është vetëdorëzuar forcave të Policisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Plagosi dy kolegët dje në Mamurras

Arrestohet oficeri i policisë David Madani