MENU
klinika

bën thirrje për respektimin e masave anti-COVID

Vjosa Osmani uron Ramazanin

13.04.2021 - 12:18

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, uroi besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së Muajit të Ramazanit.

“Sot, kur besimtarët myslimanë e fillojnë Muajin e Ramazanit, të gjithë do ta kenë mundësinë për të manifestuar shpirtin solidar, duke ndarë diçka nga tryeza e tyre për të tjerët, për njerëzit në nevojë.

Kombi ynë e ka mënyrë jetese solidaritetin mes vete”, tha Osmani.

Osmani ftoi qytetarët që të respektojnë masat kundër COVID, duke mbajtur maskat dhe dezinfektuar duart, si dhe duke mos u grumbulluar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç'deklaron kandidatja për kryeministre?

“Koalicion me VV, vetëm nëse pranon këto kushte”