MENU
klinika

Rama në Delvinë: Ishte një torturë!

“Zgjidhet problemi shumëvjeçar me ujësjellësin”

09.04.2021 - 11:16

Kryeministri Edi Rama ishte në Delvinë ku inspektoi ujësjellësin e ri atje që do të sigurojë ujë 24 orë për banorët, pas vitesh të tëra me një problem të tillë.

Inxhinieri që ka punuar me projektin tha se prej 40-50 vitesh nuk ndërhyhej dhe se deri para 7-8 vitesh ujë kishte vetëm 5 orë në ditë.

Ndërsa kryeministri Rama tha se : Ishte një torturë që tani mori fund, tani kemi 24 orë ujë , ndërkohë kemi edhe 120 kantierë në proces brenda 2022 do të të jenë gati , do jetë një çështje përfundimisht e mbyllur, që s’do jetë më temë fushatash.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Të nxjerrim më të mirën e mundshme nga fatkeqësia”

Rama inspekton kantierin ku do ndërtohen 300 apartamente në Kavajë

“Do ndërtojmë 2 kantiere të reja në malet e Labërisë”

Rama inspekton punimet në segmentin e tretë të lumit të Vlorës

"Fusni të bashkisë, paguajini dyfish"

Rama inspekton punimet, ironi me të rinjtë e papunë

Përmirësimet do të vijojnë dhe në Vlorë e Shkodër

Rama inspekton punimet e konvikteve në Korçë