MENU
klinika

“Çfarë neverie ky komisioni anti-Meta"

Andi Bushati i ashpër me deputetët anëtarë: Të gatshëm deri në fund të përdhunohen nga partia

08.05.2021 - 13:26

Gazetari dhe analisti Andi Bushati, duke komentuar mbledhjen e Komisionit Hetimor që nisi sot punën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ka bërë një deklaratë të ashpër.

Në një postim në rrjetet sociale, Bushati thotë se ky komision përbëhet nga deputetë që sipas tij “janë të gatshëm të përdhunohen deri në fund nga partia”.

“Çfarë neverie ky komisioni anti Meta, i përbërë nga limonë të shtrydhur që duan të dëshmojnë se janë të gatshëm deri në fund të përdhunohen nga partia”,– shkruan Bushati.

Anëtarët e komisionit hetimor

Alket Hyseni Kryetar
Myslym Murrizi Nënkryetar
Klotilda Bushka Sekretar
Vasilika Hysi Anëtar
Elena Xhina Anëtar
Spartak Braho Anëtar
Halil Jakimi Anëtar
Nikolin Staka Anëtar
Arlind Carcani Anëtar
Ermonela Felaj Zëvendësues
Xhemal Qefalia Zëvendësues
Eugen Bojaxhi Zëvendësues