MENU
klinika

Reagimi

Borell: BE do të zhvillojë bisedime urgjente mbi çështjen…

16.05.2021 - 10:36

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian do të zhvillojnë bisedime urgjente, pas përshkallëzimit të luftimeve mes Izraelit dhe Palestinës.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Twitter” Josep Borell, bëri me dije se është e papranueshme humbja e jetëve të civilëve.

“Ne si BE do të koordinohemi dhe do të diskutojmë se si të kontribuojmë për t’i dhënë fund luftës aktuale”, është shprehur me tej Borell.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN