MENU
klinika

Kapshtica vijon e bllokuar

Deri kur ka vendosur Greqia afatin e mbylljes së kufirit

31.05.2021 - 10:58

Shtyhet sërish afati i mbylljes së pikës kufitare të Kapshticës deri ne 7 qershor 2021.

Në një njoftim të ambasadës greke ëahtë lajmëruar se dogana do të vijojë të jetë e mbyllur duke lënë në zbatim të njëjtat masa, pra lejimin e kuotës prej 400 personash.

Punonjësit sezonalë mund të vijojnë kalimin drejt drejt shtetit helen. Ndërkohë në Drejtorinë e Kufirit ende nuk ka një njoftim zyrtar në lidhje me këtë vendim i cili pritet të jepet brenda ditës së sotme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Lidershipi po e kthen partinë në klienteliste"

Dorëhiqen Sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në Korçë

Dy vite hetim për një aksident/ “Dua drejtësi që djali të mos torturohet”

Qytetarja denoncon tek Olsian Çela zvarritjet e hetimeve

Vetëm kryeprokurori urdhëron një zgjatje të tillë afatesh

Prokuroria e Pogradecit shkel ligjin, dy vjet hetim për një aksident