MENU
klinika

një nga ditët më të rëndësishme të besimit

Durrës/ Besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin

13.05.2021 - 11:53

Edhe në Durrës, besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, një nga ditët më të rëndësishme të besimit të tyre fetar.

Kjo festë vjen pas një muaji lutjesh dhe  sakrificash gjatë Ramazanit. Për shkak të vitit të dytë të pandemisë dhe orës së kufizimit të lëvizjes, falja e Bajramit në xhaminë e madhe të Durrësit dhe sheshin para saj nisi pak pas orës 06:00.

Besimtarët uruan njëri-tjetrin për begati e mbarësi, ndërsa imami i xhamisë bëri thirrje për mirësi mes njerëzve dhe mbështetje për më të varfrit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Do zëvëndësohen… Bujrum të gjithëve!"

Lame kritika drejtuesve të Kadastrës dhe bën paralajmërime

Një nën hetim pasi nuk i hapi derën policisë

Lokalet hapur pas orarit, gjoba pronarëve në Durrës

Si do të transformohet Porti i Durrësit?

Rama bën publike fotografinë e maketit të përfunduar

Arrestohet një 40-vjeçar nga Maqedonia e Veriut

Kapen 300 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit

Ekzekutimi i vëllezërve Haxhia

SPAK zbardh rolin e dy vrasësve me pagesë