MENU
klinika

Shpallet tenderi

Durrësi “hedh” 16.2 mln lekë për terminalin e trageteve

05.05.2021 - 12:22

Autoriteti Portual Durrës ka shpallur një tender me fond 16.2 milionë lekë, për zbatimin e projektit “Asfaltimi i rrugës nga Porta 2 te Terminali i Trageteve”.

“Rruga për shkak të trafikut të rënduar të mjeteve të rënda ka pësuar dëmtime përgjatë gjithë gjatësisë së saj. Në këtë projekt është parashikuar riparimi i zonave të dëmtuara të rrugës duke hequr paketat e shtresave rrugore dhe duke i zëvendësuar ato me të reja, si dhe frezimin e asfaltit dhe realizimi i asfaltit prej 5 cm në të gjithë segmentin rrugor nga Porta 2 deri tek Sheshi i Trageteve” specifikohet në detajet e tenderit të shpallur në Agjencinë e Prokurimit Publik.

Sipas të dhënave të projektit, punimet do të ekzekutohen brenda një afati kohor 35 ditor, që nga nënshkrimi i kontratës me subjektin fitues.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ministri Peleshi zbulon arsyet

“Defender 21”/ Pse u zgjodh Shqipëria?


Kontrabandë me medikamente mjekësore,

Arrestohen 4 persona në Durrës, 2 prej tyre doganierë

Prokuroria këqyr kamerat filmike të hotelit

Vdekja e turistëve, sekuestrohen materialet e dezinfektimit

“Shokuese, ata vdiqën menjëherë, as nuk lëvizën”

Flet mikesha e turistëve rusë: Jam e sigurt që ata…

Itenerari nga dreka në Maqedoni tek darka në plazh

Vrasje apo helmim, enigma e katër viktimave ruse në Qerret