MENU
klinika

nën hetim dy shtetasit italianë

Falsifikoi testet e Covid-19, arrestohet fieraku

16.05.2021 - 09:56

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe proceduar penalisht dy të tjerë, për tentativë të kalimit të kufirit me test të COVID-19 të falsifikuar.

Në pranga ka rënë 35-vjeçari nga Fieri, A. D., ndërsa po hetohen dy të tjerë G. C., 57 vjeç, dhe V. B., 73 vjeç, banues në Itali.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë Kufitare Porti Vlorë në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë shtetasin A. D., 35 vjeç, banues në Fier si dhe proceduan në gjëndje të lirë shtetasit italian G. C., 57 vjeç dhe V. B., 73 vjeç, banues në Itali, për veprën penale “Fallsifikim i dokumentave shëndetësore”.

Dy shtetasit italianë të cilët do të udhëtonin drejt Italisë janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Kufitare Porti Vlorë gjatë përpunimit të dokumentacionit me test Covid-19 të falsisfikuar, të cilat dyshohet se janë falsifikuar nga shtetasi A. D.

Materialet iu referuan prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


besimtarët ortodoksë urojnë shëndet e mbarësi

Berati, Fieri, Gjirokastra e Korça kremtojnë pashkët


Vrau kushëririn me armë gjahu pas sherrit për tokën

Gjykata jep vendimin për Kastriot Hasallën

Subashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë