MENU
klinika

Fier

I gjenden 2.1 kg drogë në banesë, arrestohet 19-vjeçari

25.05.2021 - 11:14

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar, pasi gjatë kontrollit në banesë iu gjet 2.1 kilogramë lëndë narkotike.

Sipas policisë, të riut iu gjend në banesë një sasi e konsiderueshme lëndë narkotike, ndërsa tashmë ai do të duhet të japë llogari për vepra penale që lidhen me trafik droge.

Njoftimi i policisë:

Fier

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Sekuestrohet lëndë narkotike cannabis sativa, në pranga poseduesi i saj.

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. C., 19 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 19-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2.1 kg lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN