MENU
klinika

"Eliminohen radhët e gjata!"

Kryeministri Rama shfaq pamjet nga DRSHTRR Fier e Lushnje

16.05.2021 - 12:50

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak çaste më parë një video në rrjetet sociale, ku tregon se si janë transformuar zyrat e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Fier dhe Lushnje.

Rama tregon pamjet sesi ishte dhe sesi janë bërë zyrat e DRSHTRR, teksa shkruan se do t’u ofrojnë shërbim 197,000 në vit qytetarëve.

“Ja si janë transformuar zyrat e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, DRSHTRR, Fier dhe Lushnje, të cilat ofrojnë rreth 197,000 në vit, duke eliminuar radhët e gjata dhe shërbyer me shpejtësi e transparencë”, shkruan Rama.

Share this…
Subashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë