MENU
klinika

Masat e reja

Maqedonia e Veriut vendos orë policore

05.05.2021 - 07:41

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka marrë masë të re për orë policore nga 23:00 deri në 05:00. Në fakt, infektimet janë në rënie në vendin fqinj, por shqetësues mbetet numri i viktimave.

Po ashtu u vendos që objektet gastronomike, kryesisht restorantet të punojnë deri në 22:30, me një kusht, vetëm në ambientet e jashtme dhe jo të brendshme.

Nga sot hynë në fuqi këto masa, ndërkohë kujtojmë se majin e viti të kaluar Maqedonia e Veriut ishte në gjendje të jashtëzakonshme prej pandemisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Takimi i ministrit gjerman me atë maqedonas

Maas: Nuk e ndajmë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut


"Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz"

Balluku takon Zoran Zaev në Vjenë