MENU
klinika

"Për ty do kisha shkruar romanin më të dashur të jetës sime"

Mariana Kondi shpreh fjalët më të ëmbla për vjehrrin

09.05.2021 - 10:07

Me disa fjalë të vyera për një nga njerëzit e saj më të dashur, vjehrrin, Mariana Kondi ka zgjedhur të tregojë publikisht mirënjohjen dhe respetin që gëzon edhe sot për të.

“Per ty babai i bashkshortit tim Skender Anamali! Sot ke 100 vjetorin e lindjes! Ndjesite dhe kujtimet qe kam per ty jane te papershkrueshme, dhe e di shume mire nese goja do thonte gjithe ato qe ndjen zemra, nuk kam dyshim qe do kisha shkruar romanin me te dashur te jetes time! I tille eshte dhe ky 100 vjetor qe permes gjallerise qe percoje, akoma dhe sot na i sjell te freskta kujtimet, fjalet,dashurine aterore,respektin,urtesine dhe mencurine. Atje ne fronin e shenjt ku je ulur nuk kam as me te voglin dyshim qe ti me driten tende ndricon udhen e nipave dhe mbeses tende por edhe stermbesave dhe sternipin qe ndjekin gjurmet e tua me krenari dhe respektin qe ti le pas per ta! Mariana Anamali!”, ka shkruar ajo.

Me këtë moment Mariana ka treguar se ka gëzuar një raport shumë të mirë me vjehrrin e saj të ndjerë, të cilit sot i dedikon edhe fjalët më të mira në shenjë mirënjohjeje dhe respekti.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN