MENU
klinika

Ende nuk i ka mbushur 40 vjeç

Presidentja e Kosovës feston sot ditëlindjen

17.05.2021 - 08:57

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani feston sot ditëlindjen e saj t ë 39-të.

Ajo është Presidentja e dytë e Kosovës pas Atifete Jahjagës.

Vetëm disa javë më parë ajo u votua nga Kuvendi për Presidente.

Gjithashtu në këtë moshë të re ajo doli kandidatja më e votuar në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit ku mori mbi 300 mijë vota.

"Kjo mund të ndodhë vetëm me luftë"

Daçiç: Prishtina nuk ka sovranitet në veri

Si model traktati i SHBA me Kanadanë

DW: Propozimi i SHBA për Liqenin e Ujmanit

Molla e sherrit midis Kosovës dhe Malit të Zi

Kosova kërkon kthimin e “Ganimete Tërbeshit”

"E rrezikshme që BE lejon të bllokohen fqinjët për çështje dypalëshe"

Negociatat/ Serbia kundër Bullgarisë, pro Tiranës e Shkupit