MENU
klinika

Pasi hodhi akuza të forta për Meghan Markle

Punonjësi i pallatit mbretëror lë detyrën e tij

13.05.2021 - 09:42

Ndihmësi i familjes mbretërore, i cili ka hedhur më herët akuza ndaj Meghan Markle, do të lërë detyrën e tij të lartë që ka aktualisht me Dukën dhe Dukeshën e Kembrixh. Jason Knauf do të lërë postin e tij si shef ekzekutiv i Fondacionit Mbretëror të Kembrixh në fund të vitit.

Knauf ka qenë më parë sekretar i komunikimit të Princit Harry dhe Meghan Markle. Në vitin 2018-të ai dërgoi një email në lidhje me shqetësimet e tij për mënyrën se si Meghan trajtonte stafin e saj.

Jason Knauf is said to be relocating abroad.

Thuhet se Jason Knauf do të lëvizë jashtë shtetit dhe para se të bëhej pjesë e pallatit mbretëror ai punoi në disa kompani të ndryshme e gjithashtu drejtoi ekipin e shtypit për Cambidge dhe Sussexes. Në një deklaratë William dhe Kate u shprehën shumë mirënjohës ndaj Knauf për punën e tij dhe angazhimin e nga ana tjetër të trishtuar për largimin.

Në fillim të këtij viti “Times” deklaroi se Knauf kishte shprehur shqetësimin e tij se Meghan kishte larguar me forcë nga puna dy asistene personale teksa ishte pjesë e familje mbretërore. Por Meghan nuk e pranoi këtë gjë, pasi avokatët e saj dhe të Harry-t thanë se kjo ishte e pavërtetë. Nga ana tjetër pallati mbretëror asokohe u shpreh se do të niste investigimet për të vërtetuar nëse pretendimet e Knauf ishin apo jo të vërteta.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN