MENU
klinika

SHBA shpall Berishën e familjen e tij “non grata”

Reagon Ngjela: Tani filloi lufta anti-korrupsion, janë faktet e arrestit

19.05.2021 - 16:19

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka komentuar ngjarjen më të fundit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpallur “non grata” ish-kryeministrin, Sali Berisha dhe familjen e tij.

Ngjela u shpreh se një gjë të tillë e kishte paralajmëruar, por që media i ishte hedhur në kokë.

Sipas tij, “tani filloi lufta anti-korrupsion”.

“Kanë shkatërruar Shqipërinë në 30 vjet. Kjo mbase nuk i intereson SHBA, por i intereson popullit shqiptarë. Kjo ishte e njohur, por kur do fillonte. Edhe manovra ushtarake në Shqipëri, nuk është e rastësishme!

Ato janë faktet e arrestit, të “non grata”-s. Ka edhe diçka tjetër që ka pasur dhe një tendencë për destabilizim në Shqipëri, që kërkonin ta bënin këta. Ushtria nuk ka ardhur kot”, deklaroi Ngjela.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"PD-në e drejton Saliu, ky i thotë hiq Berishën"

Spartak Ngjela komenton ftesën e Ramës për Bashën