MENU
klinika

"Po merr formë përditë e më të plotë"

Rindërtimi, Rama poston videon nga Thumana

20.05.2021 - 09:43

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit goditi fort fshatin e Thumanës, duke i marrë jetën shumë personave e duke shkatërruar shumë shtëpi. E ndërsa zija për viktimat vazhdon, vetë Thumana tashmë duket se po rilind.

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga punimet që po bëhen për rindërtimin në Thumanë, ndërsa thotë se  çdo ditë po merr formë qyteza “e bukur e Rilindjes”.

“Mirëmëngjes dhe me Thumanën ku po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes pas tërmetit shkatërrimtar, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

"Pas dy martesave, prindërit më mohuan si vajzë..."

Rrëfehet 25-vjeçarja që u zhduk në rrethana misterioze në Durrës

Anijet e vogla tërhiqen të gjitha në mol

Moti i keq, det i çmendur në Durrës!

Rindërtimi s’ka nisur ende për shumë banesa...

Pas dy vitesh, dhjetëra familje ende në çadra