MENU
klinika

Kryeministri Rama zbulon shifrën

Sa vaksinime anti-Covid ka arritur të kryejë deri më tani Shqipëria?

09.05.2021 - 18:09

Shqipëria ka arritur deri më tani të kryejë 600 mijë vaksinime kundër Covid-19. Lajmi bëhet me dije nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook”.

“600 mijë vaksinime, Shqipëria buzëqesh”, thuhet në statusin e kreut të qeverisë Edi Rama. Sjellim në vëmendje që në Shqipëri po vazhdon vaksinimi i qytetarëve me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik 5.

Sjellim në vëmendje që në Shqipëri po vazhdon vaksinimi i qytetarëve me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik 5.

Në Shqipëri injektimi i dozave të para të vaksinave anti-Covid nisi në javët e para të Janarit të këtij viti.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN