MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Si mund të largohen kavitetet me mënyrë natyrale?

17.05.2021 - 07:32

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Si mund të largohen kavitetet me mënyrë natyrale?

Mjeku: – Shmangni konsumimin e sheqerit të rafinuar të bardhë

– Shpëlani gojën para se të shkoni për të fjetur

– Shpëlani gojën me vaj kokosi në mëngjes – katër herë në javë për 20 min

– Përpiquni të konsumoni ushqime të pasura me vitaminë K2 dhe D3, duke përfshirë edhe qumësht, apo mish pule.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.