MENU
klinika

Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq

Të veshurat më bukur në “BRIT Awards 2021”

13.05.2021 - 09:44

Ceremonia e madhe ndarjes së çmimeve të muzikës britanike, “Brit Awards 2021” është mbajtur mbrëmjen e djeshme.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ishte nominuar në tre kategori dhe prej tyre arriti të rrëmbente çmimet “Këngëtarja më e mirë” dhe “Albumi më i mirë” për albumin e saj “Future Nostalgia”.

Ndër të tjerë, Taylor Swift mori çmimin “Ikona Globale”, Haim u nderua me çmimin e grupit ndërkombëtar më të mirë.

Sigurisht që në këtë event kaq të rëndësishëm të famshmit zgjodhën të dukeshin sa më të veçantë dhe unikë.

Ju prezantojmë me veshjet më të bukura në “Brit Awards 2021”:

        

Përsa i përket fituesve, më poshtë do të gjeni listën e plotë:

Kënga më e mirë britanike (Mbështetur nga Capital FM)
220 Kid & Gracey, “Don’t Need Love”
Aitch & AJ Tracey featuring Tay Keith, “Rain”
Dua Lipa, “Physical”
Harry Styles, “Watermelon Sugar”
Headie One featuring AJ Tracey & Stormzy, “Ain’t It Different”
J Corry featuring Mnek, “Head and Heart”
Nathan Dawe featuring KSI, “Lighter”
Regard & Raye, “Secrets”
Simba featuring DTG, “Rover”
Young T & Bugsey featuring Heady One, “Don’t Rush”

Albumi më i mirë i vitit
Arlo Parks, Collapsed in Sunbeams
Celeste, Not Your Muse
Dua Lipa, Future Nostalgia 
J Hus, Big Conspiracy
Jessie Ware, What’s Your Pleasure

Artistja më e mirë femër e vitit
Arlo Parks
Celeste
Dua Lipa
Jessie Ware
Lianne LaHavas

Artisti më i mirë mashkull i vitit
AJ Tracey
Headie One
J Hus 
Joel Corry
Yungblud

Grupi më i mirë britanik
Bicep
Biffy Clyro
Little Mix 
The 1975
Young T & Bugsey

Ylli i ri në rritje 
Griff 
Pa Salieu
Rina Sawayama

Artisti depërtues i vitit
Arlo Parks
Bicep
Celeste
Joel Corry
Young T & Bugsey

Artistja femër ndërkombëtare më e mirë
Ariana Grande
Billie Eilish
Cardi B
Miley Cyrus
Taylor Swift

Artisti më i mirë mashkull ndërkombëtar
Bruce Springsteen
Burna Boy
Childish Gambino
Tame Impala
The Weeknd 

Grupi më i mirë ndërkombëtar
BTS
Fontaines D.C.
Foo Fighters
Haim 
Run the Jewels.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ceremonia e madhe ndarjes së çmimeve

“BRIT Awards 2021”: Publikohet lista e fituesve