MENU
klinika

EMRAT

U kapën me fara kanabisi, si ranë në pranga dy trafikantët nga Vlora

15.05.2021 - 09:13

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi u kapën me një sasi droge. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet Gazmend Sulçaj, 37 vjeç, banues në lagjen “24 Maji” si dhe Roel Sulçaj, 19 vjeç, banues në lagjen “Uji i Ftohtë”, të dy banues në Vlorë.

Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin siguronin farat e kanabisit për t’i shitur, me qëllim kultivimin e tyre. Ditën e djeshme, në lagjen “10 Korriku”, në automjetin në pronësi të shtetasit Roel Sulçaj, që drejtohej nga shtetasi Gazmend Sulçaj, shërbimet e Policisë gjatë kontrollit gjetën dhe sekuestruan 2632 fara të dyshuara narkotike kannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNSubashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë