MENU
klinika

Ndalohet dhe i bëhet kontroll: Kishte drogë me vete

28 vjeçari me “Benz” nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave

10.06.2021 - 12:21

Një 28 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier, pasi Policia i ka kundërshtuar urdhrin për kontroll. Ai është bllokuar në mes të qytetit, në vendin e quajtur “ish-globi” dhe nga kontrolli ka dalë se kishte drogë me vete.

Mësohet se personi i arrestuar është shtetasi Gledis Boriçi, banues në Fier.

Referuar njoftimit të Policisë së Fierit, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në vendin e quajtur “Ish-globi”, i është kërkuar shoferit kontrolli i mjetit me të cilin ai udhëtonte. Ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të Policisë për kontroll, duke i kundërshtuar ata.

Më pas, efektivët i kanë bërë kontroll fizik dhe vetë shoferit, dhe në çantën e tij të krahut u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Materialet procedurale për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit


Afati i vënë në dispozicion për paraqitjen e ofertave

Rihapet tenderi për ndërtimin e tunelit të Llogorasë

"Do zëvëndësohen… Bujrum të gjithëve!"

Lame kritika drejtuesve të Kadastrës dhe bën paralajmërime

Kryeministri Rama ndan pamjet mahnitëse

“Foto nga grykëderdhja e lumit Shkumbin”

"Nuk është dënuar për trafik droge, por…"

Erjon Braçe i del në mbrojtje kryebashkiakut socialist