MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A është e nevojshme heqja e bajameve?

27.06.2021 - 10:51

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: A është e nevojshme heqja e bajameve?

Mjeku: Në rastet akute të infeksioneve të bajameve ku infeksioni është me natyrë bakteriale mjekimi është medikamentoz (antibiotikoterapi, antipiretikë dhe rekomandohen pirja e lëngjeve, regjim shtrati). Në format kronike, ndërhyrja kirurgjikale mbetet rruga më e zgjedhur.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nëse keni probleme me kockat...

7 super ushqimet e osteoporozës