MENU
klinika

"I nxis të vijojnë kontributet për forcimin e Shqipërisë"

Ambasadorja Kim takim online me udhëheqës të komunitetit të diasporës…

19.06.2021 - 19:04

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar një takim virtual me udhëheqës të komunitetit të diasporës shqiptaro-amerikane në fillim të kësaj jave.

Ambasada informon se në takim u diskutua për marrëdhëniet Shqipëri-SHBA, përparimin në fushat e demokracisë, mbrojtjes e biznesit.

Znj.Kim i përgëzoi anëtarët për punën filantropie dhe i nxiti të vijojnë kontributet për forcimin e Shqipërisë.

STATUSI NGA AMBASADA E SHBA

Ambasadorja Kim pati kënaqësinë të takohej virtualisht me udhëheqës të komunitetit të diasporës shqiptaro-amerikane në fillim të kësaj jave. Ata diskutuan marrëdhëniet SHBA-Shqipëri dhe përparimin e bërë në përparësitë e Ambasadës në fushat e demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit. Ambasadorja përgëzoi anëtarët e diasporës për punën e tyre filantropike dhe i nxiti ata të vijojnë kontributet e tyre të rëndësishme për forcimin e Shqipërisë.VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ambasadorja amerikane ka shpërndarë në profilin e saj vendimin

DASH shpalli non grata Sali Berishën dhe familjen e tij, reagon ambasadorja Yuri Kim