MENU
klinika

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 9 qershor 2021

09.06.2021 - 06:00

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.2 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 101.3 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 143.1 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83.9 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 112.6 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.93 lekë.

Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit, linjave ajrore dhe telefonike, të cilat njëlloj kanë pësuar një rritje të ndjeshme. Më poshtë gjeni grafikën për më shumë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNga Financial Times/ Ppërhapja e pandemisë dhe mungesa e vaksinave

Vera e 2021 zhgënjen sërish turizmin global

Rafte bosh në supermarkete, lokale e zyra që mbyllen!

Mungesa më e madhe e fuqisë punëtore në Britani

Nga Project Syndicate/ Çfarë do shohë bota vitet e ardhshme?

A do të heqë dorë Kina nga qymyri?