MENU
klinika

Pasagjerja bie nga mjet dhe ndërron jetë në spital

E rëndë në Elbasan, autobusi përfshihet në aksident

05.06.2021 - 09:18

Në momentin që një autobus udhëtarësh, në të cilin ndodheshin 15 persona, është përfshirë në një aksident në Tregan të Elbasanit, një pasagjere ka rënë nga mjeti.

Si pasojë e plagëve të marra, pasagjerja është transportuar me urgjencë në spitalin Kirurgjik të Elbasanit, ku ka ndërruar jetë. Pasagjerët e tjerë nuk kanë asnjë dëmtim, ndërsa shoferi është shoqëruar për t’u marrë në pyetje.

Autoritetet kanë nisur hetimet për ngjarjen, ndërsa burime jo zyrtare bënë me dije se gruaja e aksidentuar ka ndërruar jetë më pas në spital pavarësisht kujdesit të mjekëve.