MENU
klinika

Frika për kthimin e kufizimeve pengojnë stafin

Financial Times: Greqia ‘po vuan’ për punonjës turizmi

22.06.2021 - 09:32

Pas një dekade pune jashtë vendit, shefi i kuzhinës Nikolas Tsimidakis u kthye në shtëpi vitin e kaluar nga Dubai duke shpresuar që rikuperimi përfundimtar i Greqisë nga pandemia dhe një rritje e turizmit mesdhetar do t’i jepte atij një punë të mirë.

Si shumë të tjerë, ai ishte i zhgënjyer. Ndërsa bllokimet e reja vonuan rihapjen e Greqisë dhe fillimin e sezonit turistik, Tsimidakis u përpoq të gjente punë që ofronte siguri dhe një pagë të denjë. Me dëshirë, ai vendosi të kthehej në Gji pasi gjeti një punë të paguar mirë në Abu Dhabi.

“Unë kisha dy oferta [për punë] [në Greqi]. . . Por askush nuk mund të më tregonte kur hoteli do të hapej ose për sa kohë,” tha Tsimidakis.

Vendime si ai shpjegojnë pse Greqia po vuan tani mungesa të fuqisë punëtore në turizëm. Sektori zakonisht përbën një të pestën e prodhimit ekonomik, por po përpiqet të përgatitet për sezonin jetësor të verës pasi kandidatët e mundshëm për punë në restorante dhe bare janë penguar nga rreziku i kufizimeve të rinovuara të Covid-19 që mbyllin bizneset.

Problemi kërcënon të ushtrojë një tërheqje serioze të rimëkëmbjes së vendit nga pandemia, duke pasur parasysh rëndësinë qendrore të turizmit për ekonominë. “Është hera e parë që po përballemi me një mungesë të tillë në industri”, tha George Kavathas, presidenti i federatës greke të restoranteve dhe profesioneve të ngjashme.

Shumë vende të tjera, të tilla si Gjermania, gjithashtu e kanë pasur të vështirë të rekrutojnë stafin e lokaleve dhe restoranteve ndërsa pandemia u lehtësua. Dallimi me Greqinë është madhësia relative dhe pesha ekonomike e sektorit.

Zakonisht punëson më shumë se 432,000 njerëz, ose 10 përqind të fuqisë punëtore kombëtare, proporcionalisht gati dy herë më shumë se Spanja. Pra, çdo problem mund të ketë implikime makroekonomike.

HSBC ka parashikuar kthimin e turizmit si një e tërë do të rriste rritjen greke me dy pikë përqindje këtë vit, pasi llogariti plotësisht dy të tretat e rënies së vitit të kaluar me më shumë se 8 përqind të produktit të brendshëm bruto.

Christos Staikouras, ministri i Financave, ka parashikuar ndërkohë që faturat e turizmit do të arrinin 8 miliardë euro në 2021, më pak se gjysma e 18 miliardë eurove të vitit 2019 por dyfishuar rënien e mesit të pandemisë së vitit të kaluar kur të ardhurat e industrisë u shembën në 4 miliardë euro.

Por ekonomistët tani paralajmërojnë se mungesa e fuqisë punëtore, megjithë 16.5 përqind të nivelit të papunësisë së Greqisë, më e larta e BE-së, mund të frenojë rritjen ekonomike dhe të dëmtojë ato parashikime ekonomike dhe të të ardhurave.

“Sektorët kryesorë që krijojnë vende pune. . . të tilla si turizmi, shitja me pakicë dhe argëtimi po goditen me pasiguri,” tha Nikos Vettas, drejtori i përgjithshëm i IOBE, një think-tank ekonomik. “Është e paqartë se sa shpejt ata do të kthehen në nivelet para-Covid”.

Hercules Zisimopoulos, një pronar lokali, hoteli dhe restoranti i cili kryeson gjithashtu një grup lokal të industrisë së turizmit në ishullin e partisë Mykonos, fajësoi ciklin e përsëritur të bllokimeve dhe lehtësimin e kufizimeve për dekurajimin e punëtorëve për të marrë përsëri punë.

“Hapja dhe mbyllja e vazhdueshme e restoranteve dhe bareve gjatë vitit të kaluar ka krijuar një pasiguri të madhe dhe punonjësit kanë frikë se mund të detyrohemi të mbyllemi përsëri,” tha ai. “Kjo është arsyeja pse ata po kërkojnë lloje të tjera të vendeve të punës, të tilla si drejtuesit e dorëzimit”.

Përzierja e problemit është një furnizim i tepërt i kafeneve, bareve dhe restoranteve mediokër që nuk ofrojnë perspektiva tërheqëse punësimi. Pas krizës financiare, sektori i mikpritjes shërbeu si një mbrojtës për shumë që nuk kishin punë ose ishin me aftësi të ulëta.

Deri në 92 përqind të të gjitha bizneseve të reja që u hapën midis 2010 dhe 2020 ishin në sektorin e ushqimit dhe pijeve, Kavathas ka llogaritur, duke çuar në një krizë të furnizimit të tepërt të furnizimit të gjatë që erdhi në krye gjatë pandemisë.

“Njerëzit mendojnë se është një profesion i lehtë, që çdokush mund të hapë një kafene, por kjo nuk është e vërtetë,” tha Kavathas. “Oferta e tepërt. . . dëmton të gjithë ndërsa cilësia bie dhe fitimet e kufizuara ndahen mes më shumë. . . Ajo që shohim tani është maja e ajsbergut”.

Disa restorantë thonë se politikat e qeverisë për të zbutur ndikimin ekonomik të Covid-19 e kanë përkeqësuar problemin. Subvencionet e paguara për punonjësit, restorantet dhe baret e të cilëve janë të mbyllura janë ende në ofertë pasi ngrënia në ambiente të mbyllura nuk është lejuar ende të rifillojë.

Shumë punëtorë tani preferojnë të jetojnë me pagën e tyre shtetërore prej 534 € në vend se të punojnë në një restorant ku pagat fillojnë me rreth 850 € në muaj, thonë restoratorët. Skema e subvencionimit i ka kushtuar qeverisë gati 1 miliard euro që nga fillimi i pandemisë.

“Shumë janë vetëkënaqur për shkak të përfitimeve që po marrin dhe ata nuk po kërkojnë punë”, tha pronari i restorantit dhe lokalit Nektarios Nikollopulos, i cili është me qendër në Athinë dhe ishullin Serifos.

Të tjerë e shohin mungesën e personelit si një simptomë e problemeve më të gjera në tregjet greke të punës.

Kriza ekonomike dhjetëvjeçare e vendit çoi në paga më të ulta që nuk janë shëruar ende, papunësi të të rinjve që është ndër më të lartat e Evropës dhe emigrim të shumë punëtorëve të kualifikuar, siç është shefi i kuzhinës Tsimidakis.

Mungesat e personelit janë “një shenjë e mosfunksionimit në tregun e punës”, tha Vettas, i cili fajësoi “shumë rregullore” për ta bërë punësimin në Greqi “jo fleksibël”.

Ndërkohë, edhe vendet më të famshme të Greqisë janë të shqetësuar.

Lefteris Lazarou, një kuzhinier me yll Michelin, tha se ky sezon veror ishte i pari në 35 vjet në të cilin restoranti i tij i njohur Varoulko, në bregdetin e Pireut, në periferi të Athinës, kishte luftuar për të mbushur të gjitha 76 pozitat e personelit zakonisht merret me një flash.

“Çdo vit, kutia ime ishte aq e mbushur me rezume njerëzish që dëshironin të punonin këtu sa nuk isha në gjendje t’i shihja të gjitha”, tha ai. “Tani, unë nuk kam një të vetme.”

/Përkthyer dhe përshtatur për Konica.al nga Financial Times

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vala e re e pandemisë thellon pasigurinë

Rimëkëmbja e Europës në rrezik!