MENU
klinika

Paralajmërohet heqja e maskave javët e ardhshme

Greqia drejt masave të tjera lehtësuese

19.06.2021 - 21:02

Greqia po liron të gjitha masat teksa ndodhet në sezon turistik.

Në javëte ardhshme pritet që qytetarët grekë mos detyrohen të vendosin maska në ambiente.

Tashmë 70% e moshës mbi 60 vjeç është vaksinuar kurse një dozë të vetme të vaksinës ndaj COVID-19 e ka marrë 45% e popullsisë.

Po ashtu për qytetarët e vaksinuar do të ketë privilegje. Ndërkohë nga 1 korriku, Ministria e Turizmit ka marrë vendim që të hapë kufijtë për të gjithë qytetarët.

Me Shqipërinë kufiri do të hapet më 28 qershor me disa masa.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë duhet të dini para së të udhëtoni

Greqia hap sot kufijtë për vizitorët shqiptarë!


Raportohet për 1 viktimë dhe disa të plagosur

Tëmeti i fuqishëm trondit Kretën

Do të presë mijëra afganë

Greqia ngre kampin e ri

Tregon si është marrëdhënia mes dy familjeve

Vrasja e 20-vjeçares Caroline, nëna e Babis thyen heshtjen