MENU
klinika

Udhëtimet drejt Greqisë

Hapet pika kufitare e Kakavijës për autobusët nga Shqipëria

23.06.2021 - 13:59

Qeveria greke vendosi hapjen pikës kufitare të Kakavijës për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Sipas doganës, duke filluar nga dita e nesërme, autobusët e linjave të transportit të udhëtarëve me targa shqiptare do të kalojnë normalisht.

Deri më tani, kalimi i tyre ka qenë i ndaluar duke u nisur nga masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Deri me sot ata qytetarë shqiptarë që kanë shkuar në Greqi pa automjetin e tyre, i’u është dashur të marrin autobusët e kompanise shtetërore KTEL nga Kakavija në Janinë e më pas në destinacione të tjera brenda Greqisë.

Operacioni “Bregdeti Ynë"

IKMT shemb objektin pa leje në Orikum

“Shqipëria bëhet me tri hekurudha”

Balluku: Porti i Vlorës do të kthehet në port jahtesh

"Brenda 5 viteve do kemi autostradën Muriqan-Fier"

Rama: Do të ndërtojmë 4 porte turistike

Arrestohen 4 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit

Goditet baza e prodhimit dhe trafikut të kanabisit në Sarandë