MENU
klinika

Gjëmon nga këngët e vallet

Hapet sezoni turistik në Valbonë

12.06.2021 - 12:27

Në Valbonë hapet sezoni turistik. Valbona gjëmoi nga këngët e vallet e artistëve pas një viti të vështirë nga pandemia.

Sezioni turistik i sivjetshëm pritet të ketë një dyndje të madhe në këtë zonë me të bukurën e vendit. Hapjen e aktivitetit e bëri Kryetari i Bashkisë Tropojë, Rexh Byberi. Pastaj këngët e vallet e zbukuruan festën. Në këtë aktivitet merrte pjesë edhe Ministri i Turizmit, Blendi Klosi të cilit Bashkia Tropojë i dha Mirënjohje për ndihmën që ka dhënë për rrethin e Tropojës në fushën e turizmit.

Shumë interesonte ishte panairi i agro – kulturës dhe prodhimeve artizanale  dhe gastronomisë. Si asnjë vit tjetër ky panair ishte përgatitur mjaftë mirë nga shoqata Integrimi në bashkëpunim me Bashkinë dhe Zyrën e Bujqësisë.

Valbona  tashmë e përgatitur me infrastrukturë të kënaqëshme, ku mund të akomodohen rreth 2000 vete në natë, ku shërbimi e mikëpritja janë shumë të mira është një vend që vizitorët do ndjejnë kënaqësi të udhëtimit.

Valbona ju mirëpret ajo tashmë është gati.

Ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë!

Ataku në zemër i merr jetën në moshë të re laborantes

Po peshkonte me gjenerator në Drin

Humb jetën 56-vjeçari në Bulqizë

Pushuesi nga Kosova: Mu deshën dy orë për 25 km rrugë

Sezoni turistik “bllokon” rrugët e qarkut të Lezhës

U mbyt pak ditë më parë në lumin Buna

Gjendet trupi i pajetë i 12-vjeçares

Qytetarët nga Kosova dynden drejt Shqipërisë

Fundjava/ Fluks në në aksin Milot-Lezhë

Nga Rana e hedhur e deri në Kune

Temperaturat e larta, Shëngjini plot me pushues