MENU
klinika

Hiqen maskat në ambientet e hapura, lejohen dasmat

Hyjnë në fuqi masat e reja në Maqedoninë e Veriut

01.06.2021 - 09:37

Sot është 1 qershor dhe në Maqedoninë e Veriut kanë hyrë në fuqi masat e reja lehtësuese për pandeminë.

Nga sot qytetarët maqedonas mund të dalin pa maska në ambiente të hapura si dhe mund të organizojnë dasma deri në 100 veta, në tarraca apo oborre. Po ashtu janë hapur dhe stadiumet në 30% të kapacitetit të tyre, por me distancë 1.5 deri në 2 metra.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kurti: Së shpejti dialogu Prishtinë-Beograd

“Dua që Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës”

I prerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Çekisë

“Republika Çeke nuk e rishikon vendimin për njohjen e Kosovës”