MENU
klinika

Cristiano Ronaldo

“Jemi kampionët, por nuk bëjmë premtime për Evropian”

10.06.2021 - 21:28

“Do të luaj këtë Kampionat Evropian sikur të ishte i pari im. Unë kam motivime të mëdha, ashtu si në 2004”. Kështu thotë Cristiano Ronaldo për turneun që Portugalia e tij do të fillojë të martën 15 qershor kundër Hungarisë.

Ndërkohë, në ndeshjen e djeshme 4-0 kundër Izraelit, Ronaldo u ngjit në 104 gola me kombëtaren portugeze dhe tani ai ka vetëm 5 gola për të arritur rekordin e iranianit Ali Daei, rekordmen absolut me 109 gola.

Nuk ia vlen të bësh premtime ose parashikime – shton CR7 gjatë intervistës me Federatën Portugeze të Futbollit – por ne do të luajmë çdo ndeshje për të fituar. Ne jemi kampionët në fuqi dhe përsëri jemi në mesin e kandidatëve për fitoren përfundimtare, edhe nëse ka shumë ndeshje të vështira dhe ne respektojmë çdo ekip kombëtar ”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN