MENU
klinika

Raportuesja për Shqipërinë në PE: Moment i rëndësishëm

Negociatat/ “Vullneti i mirë i popullit shqiptar ndaj BE meriton…”

22.06.2021 - 13:36

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos, përmes një postimi në “Twitter” e konsideron një moment të rëndësishëm për vendin tonë, vendimin që pritet të merret për hapjen ose jo të negociatave.

Santos thotë se rruga për anëtarësimin e Shqipërisë në BE duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi.

“Moment i rëndësishëm për Shqipërinë. Rruga e pranimit në BE duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi. Këshilli i Përgjithshëm duhet të planifikojë Konferencën e parë Ndërqeveritare. Vullneti i mirë i popullit shqiptar ndaj Bashkimit Evropian gjithashtu e meriton këtë zhvillim”, shkruan Santos.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Puna e KQZ dhe patronazhistët”/ Disa nga gjetjet e ndërkombëtarëve

Asambleja Parlamentare e KE harton raportin për zgjedhjet e 25 prillit