MENU
klinika

Mjeku i Danimarkës

“Nuk kemi shpjegim për atë që i ndodhi Eriksen”

13.06.2021 - 16:19

Christian Eriksen ia hodhi, por ende nuk ka një përgjigje përfundimtare se çfarë ndodhi me yllin e Danimarkës në ndeshjen ndaj Finlandës, e vlefshme për Euro 2020.

“Christian Eriksen është mirë, testet që ai ka kaluar deri më tani kanë dhënë rezultate normale. Për momentin ne ende nuk kemi një shpjegim të asaj që i ndodhi dje pasdite”.

Kjo është ajo që mjeku i ekipit kombëtar danez, Morten Boesen, tha në një konferencë për shtyp. Edhe trajneri i Danimarkës, Kasper Hjulmand, tregoi se ishte vetë Eriksen që kërkoi që ndeshja të vijonte.

“Christian tha se nuk mban mend shumë, ai ishte i shqetësuar për ne dhe familjen e tij. Në fjalët që ai na tha, u shfaq gjithë bujaria e tij dhe e gjithë madhështia e tij si një person. Ai na kërkoi të ktheheshim për të luajtur.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Njoftimi nga federata daneze

Situata e fundit shëndetësore e Eriksen