MENU
klinika

Gati për kalimin e banorëve

Pas 10 ditëve, ndërtohet ura e Darzezës

12.06.2021 - 11:35

Pas 10 ditësh të izoluar, banorët e fshatit Darzezë në Fier, tashmë mund të lëvizin lirshëm. Forcat xheniere të ushtrisë kanë përfunduar sot ndërtuar tashmë urën metalike “Bailey”.

Kujtojmë se ura provizore në Darzezë u shemb më 3 qershor, pasi mbi të kaloi një kamion me peshë 50 ton, ndërkohë qe kapaciteti mbajtës i urës ishte 15 ton, duke izoluar banoret.

Shoferi i kamionit, 52-vjeçari  nga Roskoveci është lënë në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

1623489800_ura.jpg

1623489820_darzeza.jpg

Vrau kushëririn me armë gjahu pas sherrit për tokën

Gjykata jep vendimin për Kastriot Hasallën

Subashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë