MENU
klinika

"Rezultati shihet në fund të lojës"

Pritet të takohet me Kurtin, Vuçiç: Nuk do të jetë e lehtë

10.06.2021 - 16:10

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ditën e sotme ka konfirmuar se do të udhëtojë  drejt Brukselit për të zhvilluar takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ai tha se është i rëndësishëm dialogu, kjo për shkak të njerëzve që janë në Kosovë dhe Metohi.

Më tej shtoi Vuçiç shtoi se “rezultati shihet në fund të lojës”.

“Unë gjithmonë i kam admiruar ata që kërcënojnë të rrahin kundërshtarët e tyre para ndeshjes, nuk më intereson se çfarë thonë ata. Ne do të kujdesemi për interesat tona. Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel, ata vijnë për ta organizuar shfaqjen, rezultati shkruhet në tabelë në fund të lojës”, theksoi Vuçiç.

"Kjo mund të ndodhë vetëm me luftë"

Daçiç: Prishtina nuk ka sovranitet në veri

Si model traktati i SHBA me Kanadanë

DW: Propozimi i SHBA për Liqenin e Ujmanit

Molla e sherrit midis Kosovës dhe Malit të Zi

Kosova kërkon kthimin e “Ganimete Tërbeshit”

"E rrezikshme që BE lejon të bllokohen fqinjët për çështje dypalëshe"

Negociatat/ Serbia kundër Bullgarisë, pro Tiranës e Shkupit