MENU
klinika

E veçanta e tyre

Sa kushtojnë çokollatat e preferuara të mbretëreshës?

10.06.2021 - 10:34

Jeni kuriozë çfarë ha Elisabeth kur i shkon mendja për çokollata? Shefi i çokollatave të dyqanit luksoz në Londër ka treguar në një intervistë që nuk i lejohet të tregojë çokollatat specifike për shijet e mbretëreshës, por rrëfeu se i pëlqejnë lulet edhe në çokollatë.

Nga një investigim i gazetarëve u zbulua se në dyqanin luksoz mes Londrës gatuhen në mënyrë artizanale, disa çokollata me trëndafil dhe lule vjollcë. Ekstraktet janë marrë pikërisht nga lulet dhe me to janë gatuar çokollatat.

Një kuti me to kushton 50 paund.

Mbretëresha mbahet si një person që i ka shumë qejf ëmbëlsirat dhe herë pas here i konsumon.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN